Leszek Wojtasiak nie jest już członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Dziś podał się do dymisji podczas obrad sejmiku. Jako powód podał zmęczenie oskarżeniami prokuratury i CBA o podawanie nieprawdziwych informacji w zeznaniach podatkowych. Był o to oskarżany czterokrotnie.

Leszek Wojtasik nie ma szczęścia do CBA. Ten organ trzykrotnie składał zawiadomienie do prokuratury w sprawie jego oświadczeń majątkowych. Biuro zarzucało mu między innymi zatajenie zobowiązań kredytowych, czy złamanie ustawy antykorupcyjnej. W grudniu CBA zainteresowało się nim po raz czwarty.

Do prokuratury trafiło zawiadomienie o nieprawidłowościach przy wdrażaniu platformy cyfrowo-informatycznej wspomagającej usługi lecznicze "e-zdrowie". Dziś Leszek Wojtasiak złożył dymisje na ręce marszałka. Zdaniem przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa, właśnie z tego powodu Wojtasiak złożył dymisję. Leszek Wojtasiak zaprzecza zarówno ustaleniom raportu, jak i temu, że właśnie przez nie poddał się do dymisji.

Z ustaleniami raportu CBA nie zgadza się też marszałek województwa. Sejmik wybrał dziś następcę Wojtasiaka - został nim Maciej Sytek, dotychczasowy dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. Leszek Wojtasiak już raz - w 2013 roku - ze względu na zarzuty zrezygnował z funkcji wicemarszałka województwa. Sąd jednak umorzył sprawę ze względu na niską szkodliwość, co umożliwiło mu powrót do polityki. O tym czy w sprawie wdrażania platformy e zdrowie postawione zostaną zarzuty zdecyduje prokuratura.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 24.04.2017, GODZ. 18:30