Początek długiego weekendu i już tragiczny wypadek w Wielkopolsce. W Turzynowie koło Kłodawy, motorowerzysta wjechał pod pociąg. Służby apelują o ostrożność, policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na wielkopolskich drogach. Dziś rozpoczęła się akcja „Bezpieczny weekend”.

46-letni motorowerzysta prawdopodobnie chciał ominąć opuszczone półrogatki i wjechał prosto pod pociąg towarowy. Mimo reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Pociąg zatrzymał się po ponad 300 metrach. Maszynista był trzeźwy. Czy motorowerzysta pił alkohol na razie nie wiadomo. Okoliczności bada policja pod nadzorem prokuratury. Pracownicy kolei nadzorujący pracę urządzeń ruchu sprawdzają, czy wszystkie zabezpieczenia w chwili wypadku działały prawidłowo.

Od dziś, przez cały długi weekend na drogach w Wielkopolsce będzie więcej policjantów. Będą kontrolować prędkość i trzeźwość kierowców. W zeszłym roku w długi sierpniowy weekend na wielkopolskich drogach zginęło 6 osób. Zwiększone patrole mają spowodować, że kierowcy w tym roku będą ostrożniejsi. Eksperci podkreślają, że każdy kierowca i pieszy jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drodze. Akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do wtorku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 11.08.2017, GODZ. 18:30