Bulwersująca kradzież w Poznaniu. Seniorkę portfela z pieniędzmi pozbawił mężczyzna, który wcześniej zaoferował jej pomoc w niesieniu zakupów. Teraz szuka go policja i apeluje o ograniczenie zaufania do obcych, bo to nie pierwsze tego typu zdarzenie.

To prawdopodobnie mężczyzna, widoczny na zdjęciu z monitoringu, w niezwykle perfidny sposób wykorzystał łatwowierność starszej, schorowanej kobiety. Trzydziestokilkulatek, udając, że chce pomóc zabrał jej siatki z zakupami. Po wejściu do klatki schodowej wyciągnął z nich portfel z pieniędzmi. Do kradzieży doszło mniej więcej na Osiedlu Przyjaźni w Poznaniu. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Mimo to, mężczyzny nie udało się jeszcze złapać. Do takich bulwersujących zdarzeń w ostatnim czasie dochodziło częściej. Na dworcu w Lesznie, w styczniu mężczyzna zrzucił prosto na tory starszą kobietę, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Wcześniej pomógł jej dostać się do pociągu.


Za usiłowanie zabójstwa grozi mu do 10 lat więzienia. Patrząc na takie sytuacje psycholodzy mówią o zaburzeniach osobowości przestępców. Problem w tym, że zwykle nie wyróżniają się oni z tłumu i łatwo potrafią wzbudzić zaufanie. Dlatego wciąż dochodzi do kolejnych pobić i kradzieży, przede wszystkim wśród osób starszych Starsza schorowana kobieta w podstępny sposób została okradziona, a jej oprawca wciąż jest na wolności .Dlatego policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć kradzież na Osiedlu Przyjaźni.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.10.2017, GODZ. 18:30