Nowe skrzydło ostrowskiego szpitala, warte piętnaście milionów złotych dziś oficjalnie zostało otwarte, wraz z nim Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii z najnowocześniejszą aparaturą ratującą życie. Placówka dostała kolejne sześć i pół miliona złotych unijnej dotacji, dzięki której powstaną kolejne oddziały.

Pacjentom będzie służyć otwarty dziś w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim nowy oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na budowę nowego skrzydła i wyposażenie w nim pierwszego oddziału wydano 15 milionów złotych. Na oddziale znajduje się dziesięć w pełni wyposażonych łóżek intensywnej terapii.

Dodatkowe dwa miejsca znajdują się w izolatkach dla pacjentów, którzy nie mogą przebywać z innymi chorymi. Aparatura umożliwia leczenie i monitorowanie osób w najcięższym stanie. Trafią tu ci, którzy po wypadkach czy zawałach walczą o życie. Radości nie kryją też sami pacjenci. Ostrowski szpital jeszcze w 2010 roku posiadał zadłużenie ponad dwadzieścia milionów złotych.

Przed budową nowego skrzydła szpitala, trzeba było spłacić długi. W nowym skrzydle szpitala powstaną kolejne oddziały. Będzie oddział chirurgii traumatologii dziecięcej z wielkopolskim centrum leczenia oparzeń oraz intensywną terapii dla dzieci - i tu kolejna świetna informacja bo szpital otrzymał na to ponad 6,5 miliona ze środków unijnych. W ostrowskim szpitalu leczą się pacjenci z całej Wielkopolski. Nowe skrzydło ma 800 metrów jego pełna adaptacja zakończy się w 2018 roku.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 06.11.2017, GODZ. 18:30