Uszkodzony i częściowo nieprzejezdny od dwóch miesięcy Most Unii Europejskiej w Koninie zostanie naprawiony. Firma, która most wybudowała, zgodziła się usunąć usterkę za darmo, tak przynajmniej twierdzą władze miasta. Bez odpowiedzi jednak wciąż pozostaje pytanie, dlaczego w ogóle do awarii doszło.

Dobre wiadomości dla Konina są dwie. Po pierwsze - miasto nie zapłaci za naprawę mostu. Po drugie jest szansa, że usterka będzie usunięta jeszcze w tym roku. To dobra informacja także dla kierowców, bo z powodu awarii jedną nitkę mostu trzeba było wyłączyć z ruchu. Most leży w ciągu drogi krajowej nr 25, więc w godzinach szczytu w tej części miasta często tworzą się korki.

Nadal jednak nie wiadomo, jak doszło do awarii mostu. Wiadomo jedynie, że zerwał się kabel sprężający, czyli metalowy element podtrzymujący konstrukcję. Jak do tego doszło ma to wyjaśnić ekspertyza, jaką na zlecenie władz miasta przygotowuje zespół z Politechniki Poznańskiej. Wyniki ekspertyzy poznamy do końca roku. Most Unii Europejskiej w Koninie oddano do użytku w 2008 roku. Jego budowa kosztowała 200 milionów złotych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.11.2017, GODZ. 18:30