To był rekordowy rok dla lotniska Ławica. Tylko listopadzie z poznańskiego portu wzleciało prawie 137 tysięcy pasażerów. To między innymi efekt uruchomienia w Poznaniu nowych i tanich połączeń lotniczych.

Kolejny samolot z Poznania wystartował i tak ponad 20 razy dziennie. W samym tylko listopadzie takich pasażerów było prawie 137 tysięcy i jest to rekord w dziejach poznańskiego lotniska. Ten wzrost to efekt uruchomienia między innymi tanich połączeń z Poznania do Madrytu, Aten, Billund w Danii, Tel Awiwu, Kijowa i Lwowa, choć popularne są także wcześniej wprowadzone destynacje. Większa liczba pasażerów wynika także z nowych połączeń czarterowych do Emiratów Arabskich i na Dominikanę.

Zmiany te dostrzegają i doceniają pasażerowie. To właśnie liczba pasażerów uzasadnia istnienie lotnisk i uruchamianie kolejnych kierunków. W tym roku z Ławicy wyleciało już ponad milion 700 tysięcy pasażerów. W przyszłym roku przewoźnicy z Poznania uruchomią kolejne połączenia. Kolejnym włoskim kierunkiem ma być Rzym. W tej chwili samoloty zarówno tanich linii lotniczych, jak i czarterowych, a także tradycyjnych połączeń rejsowych latają z Poznania do 60 miast świata, głównie Europy.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.12.2017, GODZ. 18:30