Gang handlujący narkotykami we wronieckim więzieniu rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji. Funkcjonariusze zatrzymali 17 osób. To zarówno skazani, jak i strażnicy. Wszystkim postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzania do obiegu znacznej ilości narkotyków.

Zakład Karny we Wronkach chroniony niczym twierdza przez uzbrojonych strażników i kilkumetrowy mur z drutem kolczastym. Kilka dni temu twierdzę tą odwiedzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Okazało się, że pod latarnią najciemniej. Funkcjonariusze CBŚP szukali narkotyków. Akcja CBŚP objęła także więzienie w Koziegłowach i areszt śledczy w Poznaniu. Proceder mógł trwać nawet od roku 2009.

Zatrzymano w sumie 17 osób, w tym 15 osadzonych, ale i dwóch strażników z Zakładu Karnego we Wronkach. Strażnicy usłyszeli zarzut przekroczenia uprawnień, wszyscy zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że mógł to być nawet kilogram narkotyków miesięcznie. Zdaniem Karola Gajewskiego z portalu Moje Wronki o nieprawidłowościach w zakładzie karnym mówiło się od dawna. Wszystkim podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 11.01.2017, GODZ. 18:30