Sejmowa opozycja w rozsypce, także za sprawą posłów z Wielkopolski. Poseł z Poznania Jacek Tomczak został wyrzucony z Platformy Obywatelskiej, a Joanna Schmidt zawiesiła swoje członkostwo w Nowoczesnej. W obu przypadkach poszło o to samo czyli o kształt nowego prawa aborcyjnego, choć zupełnie inaczej przez oboje posłów rozumiany.

Obywatelski projekt ustawy liberalizujący prawo aborcyjne został w Sejmie odrzucony. Totalna opozycja w totalnej rozsypce, bo to co niejednokrotnie popierała na ulicy, w Sejmie wyrzuciła do kosza. Joanna Schmidt zawiesiła swoje członkostwo w Nowoczesnej, ale problemy z wizerunkiem sama posłanka, jak i cała opozycja, ma już od dawna. Na słynnym zdjęciu w samolocie z Ryszardem Petru - w tym samym czasie inni liderzy opozycji okupowali mównicę sejmową, chociaż można odnieść wrażenie, że nie traktowali tego protestu zbyt poważnie.

Niepoważnie można było poczuć się także po manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji. Miał być powrót opozycji do władzy, były za to niezapłacone alimenty i pieniądze, które z puszek KOD-u mogły trafiać do prywatnych kieszeni. Także w samym Poznaniu Nowoczesna merytoryczną metodą prowadzenia polityki się nie popisała. Mówiąc o reformie sądownictwa na ulicy umieściła wydając tysiące złotych banery ze zdjęciami posłów PiS, a w Sejmie na komisji sprawiedliwości opozycja wyrywała mikrofony i rzucała poprawkami do ustaw. Posłowie Nowoczesnej się zawieszają, a Platforma walczy z nieposłuszeństwem. Trzej posłowie, w tym Jacek Tomczak z Poznania, zostali wyrzuceni z partii.

Posłowie PO zagłosowali przeciwko liberalizacji aborcji, ale w Platformie, z nazwy obywatelskiej, tłumaczenie, że słuchało się głosu własnego sumienia może nie pomóc. O tym, że szefowie Platformy reagują różnie, mogli przekonać się także dziennikarze naszej stacji. Rafał Grupiński, szef wielkopolskich struktur, najwyraźniej nie ma ochoty odpowiadać na pytania dziennikarza TVP INFO. Bezlitosne dla opozycji są także sondaże. Według ostatnich Prawo i Sprawiedliwość wygrywa z dużą przewagą . Według ostatnich sondaży PiS wygrywa nie tylko w kraju, ale także i w Wielkopolsce.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.01.2017, GODZ. 18:30