Mają wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, odeprzeć potencjalny atak, ale i bezpiecznie uciec. W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu rozpoczęła się już druga edycja szkoleń z samoobrony dla pań. Jak się okazało zainteresowanie jest ogromne.

Kiedy dochodzi do ataku, trzeba zachować zimną krew, działać szybko i przede wszystkim skutecznie. Między innymi tego uczą wojskowi instruktorzy podczas zajęć z samoobrony dla pań. Uczestniczki będą mogły w praktyce zapoznać się technikami samoobrony i co ważne, podczas zajęć instruktorzy pokażą im, że mimo iż mogą być o wiele mniejsze i słabsze od potencjalnego napastnika nie musi to oznaczać, że nie będą się mogły obronić. To już druga edycja zajęć z samoobrony dla pań, którą organizuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Jak się okazało zainteresowanie jest ogromne, bo chętnych było niemal 100 kobiet. Każde zajęcia prowadzą najlepsi wojskowi instruktorzy. W sumie panie będą miały 10 spotkań, po 2 godziny. W ten sposób będą mogły nauczyć się podstaw, ale przede wszystkim czuć bezpieczniej. Zajęcia mają trwać do kwietnia, ale jak zapowiadają żołnierze, jeżeli będzie potrzeba i zainteresowanie, gotowi są organizować kolejne kursy.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 13.01.2017, GODZ. 18:30