To historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, bo jak mówią widzowie - obok tego filmu nie można przejść obojętnie. "Sen królowej śniegu" - to produkcja, która powstawała między innymi w Szamotułach, gdzie wczoraj wieczorem odbył się specjalny przedpremierowy pokaz.

Anna Seniuk, Franciszek Pieczka, Ewa Szykulska, Robert Czebotar i Michalina Olszańska to tylko część obsady Syna Królowej Śniegu" obrazu, który dzisiaj wchodzi do kin. Te przejmującą historię o poszukiwaniu miłości, ale i brutalnej, a nawet mrocznej ludzkiej naturze, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia - wczoraj na specjalnym pokazie przedpremierowym mogli zobaczyć mieszkańcy Szamotuł. Bo to właśnie Szamotuły były jednym z miejsc, w których obraz powstawał.

Wybór Szamotuł na plan filmu był nieprzypadkowy między innymi za sprawą pochodzącego stąd producenta i autora muzyki. Przedpremierowy pokaz był swego rodzaju podziękowaniem dla mieszkańców miasta. O czym dokładnie opowiada "Syn królowej śniegu", a także jaką rolę odegrały tam Szamotuły tego zdradzić nie możemy niemniej jednak jak mówią, ci którzy film już widzieli to produkcja obok, której nie można przejść obojętnie. Oprócz Szamotuł film kręcono w Poznaniu i Warszawie.

Warto dodać, że choć "Syna królowej śniegu" od dzisiaj można zobaczyć na ekranach kin, wcześniej wyświetlany był na festiwalach na całym świecie, między innymi w obu Amerykach.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 19.01.2018, GODZ. 18:30