Dziś rano po długiej chorobie zmarła doktor Bożena Mikołajczak związana z poznańskim Uniwersytetem Adama Mickiewicza. Bożena Mikołajczak była współtwórcą Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego. Aktywnie działała też w Komitecie Odbudowy Pomnika Wdzięczności.

Dla najbliższych to był cios... Nad ranem odeszła doktor Bożena Mikołajczak. Wspomnienia po niej pozostaną jednak na zawsze żywe. Bardzo dobrze wspominają ją też najbliżsi przyjaciele Doktor Bożena Mikołajczak urodziła się w 1942 roku w Margoninie pod Chodzieżą. Studiowała na poznańskim Uniwersytecie Adama Mickiewicza, z którym też związała swoje późniejsze życie zawodowe. Pracowała na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej - najpierw jako adiunkt a później starszy wykładowca.

Cenili ją nie tylko współpracownicy, ale też studenci. Doktor Bożena Mikołajczak znana była nie tylko z działalności naukowej, ale także społecznej i patriotycznej. Była współtwórcą Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Lecha Kaczyńskiego. Aktywnie działała też w Komitecie Odbudowy Pomnika Wdzięczności. Jej działalność nie ograniczała się tylko do aktywności publicznej, była przede wszystkim dobrą żoną i matką. Doktor Bożena Mikołajczak za swoje dokonania została uhonorowana Złotym Krzyżem zasługi. Bliscy i znajomi ostatni raz pożegnają ją w przyszłym tygodniu.