Jedenasty, poznański półmaraton coraz bliżej. Biegacze stolicę Wielkopolski opanują już w najbliższą niedzielę. Ale sportowe święto to też utrudnienia dla kierowców. Jak zmieniona zostanie organizacja ruchu i jaką trasą pobiegną uczestnicy maratonu?

4 dni i 18 godzin - dokładnie tyle czasu pozostało do startu jedenastego PKO Poznań Pólmaratonu. Już zarejestrowanych jest blisko 12 tysięcy biegaczy z różnych stron świata, przed nimi dystans dwudziestu jeden kilometrów Uczestnicy półmaratonu wystartują z ulicy Grunwaldzkiej na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich, pobiegną między innymi ulicami Ściegiennego, Dolną Wildą, Drogę Dębińską, Solną czy Świętym Marcinem. Bieg zakończy się bezpośrednio na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Masowe imprezy sportowe zawsze wiążą się z utrudnieniami dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej, którzy w niedziele będą musieli uzbroić się w dodatkowe pokłady cierpliwości. W związku z biegiem swoje rozkład jazdy zmieni część linii tramwajowych i autobusowych. Wszystkie informacje dostępne są już na stronie Zarządu Transportu Miejskiego z stroną internetową.

Kwestia organizacji biegu to tylko jedna strona medalu, drugą jest przygotowanie fizyczne i mentalne startujących w nim zawodników tak, aby odnieśli oni upragniony sukces. Jak podkreślają sami biegacze przed zawodami warto się kompleksowo przebadać. Półmaraton wystartuje w niedziele o godzinie 10.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 10.04.2018, GODZ. 18:30