Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi jutro Trzciankę. Przyjedzie w ramach akcji "Polska jest jedna", którą dziś zapowiedział podczas konwencji w Warszawie. Podczas niej politycy Zjednoczonej Prawicy podsumowali dwa lata swoich rządów i wytyczali plany na kolejne.

O reformach tych przeprowadzonych, ale także tych w przygotowaniu i planach obozu zjednoczonej prawicy mówili dzisiaj w Warszawie jej liderzy. Jak stwierdzili choć nie obyło się bez potknięć minione dwa lata były czasem dużych zmian dla Polaków. A że głos obywateli jest najważniejszy Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wielką trasę polityków po kraju. Kampanię pod tytułem „Polska jest jedna" rozpocznie jutro wizytą w Trzciance w północnej Wielkopolsce.

Spotkanie w hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się o godzinie 15. To nie jedyne zaplanowane na jutro spotkanie z politykami obozu rządzącego.- Gniezno odwiedzi Łukasz Schreiber, a Środę Wielkopolską Maciej Małecki. Spotkania z wyborcami mają być nie tylko przedstawieniem dokonań obozu rządzącego ma to być rozmowa, i określenie potrzeb Polaków, tak aby zbliżająca się kampania była na nie odpowiedzią. Równocześnie rząd planuje kolejne zmiany, chodzi między innymi dalsze udogodnienia dla rodzin, przedsiębiorców i wsparcie rozwoju infrastruktury.

Podczas dzisiejszej konwencji podsumowano też dokonania obozu rządzącego - jeżeli chodzi o Wielkopolskę. Przez dwa lata programu rodzina 500 plus ponad 360 tysięcy dzieci dostało 5 miliardów złotych. Prawie 36 milionów złotych przeznaczono na program maluch plus który wspiera opiekę dla dzieci poniżej 3 roku życia. A ponad 100 milionów złotych z rządowej kasy trafiło na budowę dróg.

Bez pomocy nie zostali poszkodowani w wybuchu gazu w Murowanej Goślinie, a także wybuchu w kamienicy na poznańskim Dębcu. Jeszcze w kwietniu mieszkańcy Jarocina jako pierwsi w Polsce zamieszkają w lokalach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 14.04.2018, GODZ. 18:30