Auta elektryczne czy ławka ładowana energią słoneczną. Rozpoczęte dziś w Poznaniu targi Expopower to jednak nie tylko nowinki z branży energetycznej, ale też miejsce dyskusji o realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju przyjętej przez rząd. W Forum Innowacyjnej Energetyki uczestniczyli samorządowcy i przedsiębiorcy.

To ławka nie tylko do siedzenia. Dzięki temu, że ładuje ją energią słoneczną ma wiele innych zastosowań. Żeby naładować telefon czy skorzystać z szybkiego internetu wystarczy tylko podłączyć kabel do specjalnego wejścia zamontowanego w ławce. To tylko jeden z wielu innowacyjnych produktów prezentowanych podczas targów EXPOPOWER.

Na targach branży energetycznej nie mogło zabraknąć coraz powszechniejszych aut napędzanych energią elektryczną. Prezentowano również urządzenia do ich ładowania. Producenci twierdzą, że takich stacji będzie w Polsce coraz więcej, bo coraz więcej osób dostrzega zalety jazdy autem elektrycznym. Na ulicach Polski jeździ też coraz więcej autobusów elektrycznych.

Podczas targów odbywało się także Forum Innowacyjnej Energetyki. Jest to miejsce, które ma pomóc w realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, którą przyjął rząd Mateusza Morawieckiego. Potrzebę organizacji takiego Forum widzą też największe firmy energetyczne w kraju. Takie spotkania mają sprawić, że Polska ma gonić liderów w światowej innowacyjności. Podczas targów Expopower była również możliwość zobaczyć chociażby jak przebiegają prace przy liniach wysokiego napięcia. Targi potrwają do jutra.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 23.04.2018, GODZ. 18:30