Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. To święto wszystkich tancerzy i osób kochających taniec. Ludziom na całym świecie towarzyszy dziś przesłanie izraelskiego choreografa Ohada Naharina, który powiedział, że musimy pamiętać, by tańczyć choć trochę każdego dnia i nigdy nie robić tego przed lustrem.

Dziś w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu prezentowały swoje umiejętności osoby ubiegające się o przyjęcie do zespołu na staż. Ćwiczyły fragmenty tańca klasycznego, współczesnego i improwizacji. Aby wziąć udział w audycji dla artystów tancerzy wystarczyło się zgłosić. Każdy dostał szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Obecnie w zespole jest 15 tancerzy . Teatr szuka 2 kolejnych osób.

Staż może trwać od pół roku do roku. W tym czasie stażyści uczą się repertuaru, biorą udział w projektach artystycznych oraz występują w spektaklach. W Poznaniu odbył się także pokaz prac literackich, fotograficznych i filmowych zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu "1 strona 1 spojrzenie 180 sekund" .

Uczestnicy mieli za zadanie ukazać ekspresję ciała oraz indywidualne ujęcie sztuki tańca. Jedną z atrakcji poznańskich obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca było ministudio fotograficzne. Każdy chętny miał okazję zrobić sobie zdjęcie w kostiumie lub z rekwizytem ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 29.04.2018, GODZ. 18:30