Dziś ostatni dzień na rozliczenie się z fiskusem za poprzedni rok. Kto tego nie zrobi naraża się na poważne konsekwencje i ogromne kary, dlatego ryzykować nie warto. Zwłaszcza, że urzędy skarbowe otwarte będą dziś dłużej i jak zapewniają ich pracownicy obsłużą wszystkich podatników.

Z roku na rok kolejki w ostatnim rozliczeniowym dniu z urzędami skarbowymi są mniejsze. To wynik nie tylko usprawnienia działania samych urzędów, ale także różne możliwości samego rozliczenia. Coraz więcej Polaków decyduje się na rozliczenie PIT bez wychodzenia z domu, czyli przez Internet. W Wielkopolsce w ten sposób rozliczyło się około 900 tysięcy osób. Urzędnicy zalecają jednak żeby tego internetowego rozliczenia również nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Rozliczyć się musi każdy, a ci którzy tego nie zrobią, muszą liczyć się z konsekwencjami, między innymi finansowymi. Warto przypomnieć, że na rozliczenie się z fiskusem mieliśmy 4 miesiące. W zeszłym roku w Wielkopolsce rozliczyło się z nim niecałe 2 miliony podatników.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 30.04.2018, GODZ. 14:30