Kilkanaście sal do ćwiczeń, nowy sprzęt medyczny i urządzenia jak na prawdziwej sali operacyjnej. W takich warunkach od jesieni uczyć się będą studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przy uczelni powstaje zupełnie nowe Centrum Symulacji Medycznej. Studenci są zachwyceni.

Pierwsza pomoc, reanimacja, czy podawanie odpowiednich leków pacjentowi - tego wszystkiego będą uczyć się studenci w większym i lepszym Centrum Symulacji Medycznej. W jednym miejscu nie będą się uczyli tylko studenci medycyny, ale też studenci pielęgniarstwa, czy ratownictwa.

Co więcej będą oni działali w czasie tych samych zajęć po to, by w przyszłości mogli naprawdę działać z innymi ratownikami, czy pielęgniarkami. Według studentów nauka tego samego w warunkach szpitalnych jest bardziej chaotyczna. Chaotyczna, ponieważ w szpitalu nie można pozwolić sobie na błąd. Obecnie w Centrum Symulacji Medycznej są dwa pomieszczenia przypominające szpitalne sale. W Nowym budynku będzie ich co najmniej kilkanaście. Będzie też więcej urządzeń i sprzętu medycznego.

Przyszli lekarze z pacjentami aktorami będą uczyć się jak rozmawiać z chorymi. Nowe Centrum Symulacji Medycznej w Poznaniu w nowym budynku będzie działać od października. W Polsce funkcjonuje 12 takich centrów kształcących przyszłych lekarzy, dentystów, pielęgniarki i położne.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 13.05.2018, GODZ. 18:30