Rozpoczęły się Kaliskie Spotkania Teatralne. To wyjątkowe na kulturalnej mapie Polski wydarzenie, bo jako jedynie w całości poświęcone aktorom. W tym roku o Grand Prix powalczy siedem teatrów z różnych stron Polski.

Blisko 80 najlepszych aktorów teatralnych i filmowych z całej Polski oraz wyjątkowe spektakle. Kalisz po raz kolejny stał się polską stolicą teatru. Na scenie pojawią się teatry z Krakowa, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Torunia, Katowic i oczywiście Kalisza. Repertuar, który zaprezentują to sztuki współczesne ale także adaptacje, reinterpretacje i oryginalna klasyka polska.

Spektaklem, który zainaugurował festiwal był Triumf Woli, Pawła Demirskiego w reżyserii Moniki Strzępki. Wszystkie pozostałe spektakle są zróżnicowane właściwie pod każdym względem. Przejmująco zagrane role, elektryzujące kreacje, i fascynujące wcielenia aktorów oceniać będzie jury.

Nagrody przyznawane są m.in. w takich kategoriach jak rola drugoplanowa, nagroda zespołowa , nagroda publiczności czy nagroda dziennikarzy. Festiwal oferuje wiele dodatkowych, bezpłatnych, atrakcji, takich jak spotkania z aktorami, wystawy, dyskusyjny panel o Witkacym czy muzyczny klub festiwalowy.

Impreza zakończy się 19 maja, kiedy to podczas uroczystej gali finałowej poznamy laureatów, 58 kaliskich spotkań teatralnych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 13.05.2018, GODZ. 18:30