Spotkania polityków z mieszkańcami Wielkopolski i próba odpowiedzi na trudne pytania. Chociażby w jaki sposób mieszkańcy Konina mogą liczyć na wsparcie programu rządowego i jakie realne zapewnienia padły z ust premiera Mateusza Morawieckiego?

Na spotkaniu z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości wskazano szansę na rozwój regionu konińskiego. To między innymi poseł Witold Czarnecki wziął udział w rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim o współpracy samorządowców z rządem. Konin został objęty programem Strategia Europy 2020, który zadba o równe szanse rozwoju miast Unii Europejskiej. O Koninie pamięta też polski rząd. W ramach Polskiego Funduszu Rozwoju, ogłoszonego przez premiera Morawieckiego, miasto może oczekiwać wsparcia finansowego.

W Polsce od 2 lat wprowadzane są programy społeczne i gospodarcze, z których mogą korzystać polskie rodziny. To miedzy innymi program 500 plus i Mieszkanie plus. W Siedleminie koło Jarocina pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili do takich mieszkań. W Koninie też miały powstać. Miało być ich ponad 100, jednak prezydent Józef Nowicki zadecydował inaczej. Na terenie starej bazy PKS w Koninie powstaną mieszkania deweloperskie Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jak podkreślają radni, taka decyzja może odbić się na kieszeniach tutejszych rodzin, a rezygnacja z programu rządowego może być działaniem na szkodę mieszkańców.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 16.05.2018, GODZ. 18:30