Straż graniczna zlikwidowała kolejną w Wielkopolsce nielegalną fabrykę papierosów. Tym razem w jednej z miejscowości gminy Nowe Miasto nad Wartą funkcjonariusze przejęli wyroby tytoniowe o szacunkowej wartości około 2,3 mln złotych oraz zabezpieczyli profesjonalną linię produkcyjną wartą co najmniej 1,5 mln złotych.

Nielegalna fabryka była zamaskowana, a jej ściany wygłuszono, by stłumić hałas pracujących w środku maszyn. Straż graniczna nie poprzestała na likwidacji fabryki. Funkcjonariusze prowadzą czynności, które mają doprowadzić do dostawców i odbiorców nielegalnego towaru.

Nielegalny handel papierosami powoduje nie tylko straty dla budżetu państwa. To także nieuczciwa konkurencja względem tych firm, które płacą podatki. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo palaczy. To już kolejny sukces służb celno-skarbowych w Wielkopolsce. Na początku kwietnia ich agenci przejęli kontrabandę wartą 28 milionów złotych. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku tego roku przejęli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości ponad 10 milionów złotych.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 17.05.2018, GODZ. 14:30