Marcin Porzucek kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Piły. Dziś oficjalnie ogłoszono jego start w wyborach, a kandydaturę poparł europoseł Ryszard Czarnecki. Porzucek o fotel prezydenta Piły będzie ubiegał się po raz drugi, zdaniem komentatorów w nadchodzących wyborach ma jednak większe szanse na zwycięstwo.

Ma 34 lata, był trzykrotnie wybrany na radnego sejmiku województwa wielkopolskiego. Od 3 lat jest posłem ziemi pilskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Teraz chce być prezydentem stolicy regionu. Kandydaturę Marcina Porzucka poparł europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Czarnecki. Marcin Porzucek ubiegał się już o fotel prezydenta Piły w poprzednich wyborach samorządowych. Przegrał jednak z obecnym prezydentem Piotrem Głowskim z Platformy Obywatelskiej.

Jednak teraz, zdaniem lokalnych dziennikarzy, ma znacznie większe szanse na wygraną. Marcin Porzucek jest drugim oficjalnym kandydatem na prezydenta Piły. Wcześniej swoją kandydaturę ogłosił Janusz Lus, popierany przez SLD. Obecny prezydent Piły, Piort Głowski, nie ogłosił jeszcze swojego startu w wyborach, nie chciał też komentować kandydatury Marcina Porzucka.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 24.05.2018, GODZ. 18:30