Jeszcze tylko niespełna 2 godziny dzielą nas od występu legendarnej grupy IL Divo na poznańskim ostrowie tumskim. Koncert kwartetu to kulminacyjny artystyczny moment obchodów 1050-lecia powołania pierwszego biskupstwa w Polsce.

Ostatnie próby śpiewu, dźwięku, choreografii i światła. Wszystko po to aby punktualnie o godzinie 19:30 rozpocząć program koncertów z okazji jubileuszu Archidiecezji poznańskiej. Wydarzenie pod wieloma względami ma być wyjątkowe. A okoliczności faktycznie są nietypowe.

Zespół Il Divo, który będzie główną gwiazda wieczoru, swoja garderobę ma w budynku Seminarium Towarzystwa Chrystusowego. Budynek seminarium, w którym zazwyczaj króluje cisza, zaduma i nauka, dziś wygląda zupełnie inaczej. Wymagania artystów często są różnorodne .. Znany na całym świecie zespół Il Divo zatrzymał się w jednym z poznańskich hoteli. Artyści zażyczyli sobie w pokojach, m.in. kosze z owocami, otwarte okna czy zarezerwowanie kortu tenisowego. Z wokalistami zespołu nie udało nam sie skontaktować.

Zanim jednak na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru, o 19:30 rozpocznie się koncert "Śpiewanki Wielkopolskie" w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu Artyści zapewniają, ze występ obok tak dużej gwiazdy jak Il Divo jest dla nich sporym zaszczytem ale i wyzwaniem.

Koncert Śpiewanki Wielkopolskie będzie można usłyszeć dziś także na antenie TVP 3 Poznań, natomiast koncertu IL Divo widzowie będą mogli zobaczyć na antenie programu pierwszego Telewizji Polskiej w niedziele o 22:20. Poznańska telewizja realizuje koncert przy współpracy ENEA S.A. Dla wszystkich jest on sporym wyzwaniem.

W koncercie mogą wziąć udział wszyscy. Osoby, które kupiły bilety będą miały miejsca siedzące pod sama. Sceną dla tych, którym udało się zdobyć bezpłatne wejściówki utworzono sektor z miejscami stojącymi, natomiast bezpłatna strefa dla pozostałych osób będzie po drugiej stronie Warty.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 22.06.2018, GODZ. 18:30