Prawo i Sprawiedliwość odkrywa kolejne wyborcze karty i ogłasza kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. To Łukasz Mikołajczyk, senator i były radny powiatu ostrowskiego. Podczas dzisiejszej konferencji przedstawił plan zmian dla miasta, wśród nich przede wszystkim nowe inwestycje i rozwój gospodarczy.

Zjednoczona Prawica oficjalnie przedstawiło kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Został nim senator Łukasz Mikołajczyk. To rodowity ostrowianin. Senator jest nauczycielem. Zanim zasiadł w parlamencie był radnym powiatu ostrowskiego. W trakcie konferencji prasowej kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego przedstawił wstępny plan zmian w mieście - plan pod nazwą Strategia Ostrów 2023.

Łukasz Mikołajczyk podkreśla jak ważny jest rozwój przedsiębiorców, mówi o tym, że strategia powstała w oparciu o prośby mieszkańców. Właśnie mieszkańcy mówią o potrzebie szybszego rozwoju miasta - i to zarówno jeśli chodzi o rozwój gospodarczy, jak i kulturowy. Brakuje też sprawnej komunikacji miejskiej.

Kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego chce więc wprowadzić darmowe przejazdy autobusami dla wszystkich mieszkańców, a także stworzyć punkt konsultacyjny dla przedsiębiorców i postawić na inwestycje w infrastrukturę. Duże plany inwestycyjne wymagają jednak równie dużych pieniędzy, stąd konieczność nie tylko rozsądnego bilansowania miejskiego budżetu, ale też wsparcie rządowe. O fotel prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z pewnością ubiegać się będzie także obecna prezydent, Beata Klimek. Pozostali kandydaci nie są jeszcze znani.

Po nowelizacji ordynacji wyborczej władze miasta będą urzędować przez 5 lat, a nie jak do tej pory 4 lata.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 12.07.2018, GODZ. 18:30