W Krotoszynie rozpoczęło się wielkie sprzątanie po pożarze, jaki strawił siedzibę kilku ważnych instytucji. Szkoła muzyczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, hufiec ZHP - każda z nich potrzebuje teraz nowego lokum. Dziś między innymi w tej sprawie zebrał się sztab kryzysowy.

Akcja była trudna. W gaszeniu pożaru udział brało ponad 120 strażaków. Teraz przyszedł czas na wielkie sprzątanie i zabezpieczenie budynku oraz spalonego dachu. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, ale swoje siedziby straciły ważne instytucje. . Wśród nich: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Ognisko Muzyczne oraz Komenda Hufca ZHP. Szczególnie poszkodowana jest szkoła muzyczna, w której nauczyciele obawiają się o los drogich instrumentów muzycznych.

Obawiać nie muszą się mieszkańcy korzystający z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które na przełomie lipca i sierpnia przenosi się do nowej siedziby. Do tego czasu centrum będzie działać w jednej ze szkól podstawowych. W dużo trudniejszej sytuacji są harcerze - spłonęła właściwie cała siedziba hufca. Jutro w Krotoszynie kolejny raz zbierze się sztab kryzysowy.

Cały czas ustalane są przyczyny pożaru. Będzie tez wykonana ekspertyza budynku, po której zostanie podjęta decyzja o jego ewentualnej odbudowie.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 15.07.2018, GODZ. 18:30