Ponad tysiąc osób obejrzało ostatnie w tym roku widowisko historyczne "Orzeł i Krzyż" w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. W tej edycji spektakli opowiadających historię Polski szczególną uwagę zwrócono na odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Powodem oczywiście 100-lecie tego wydarzenia.

W podróż przez dzieje Polski publiczność zabrało kilkuset aktorów. Siłą przedstawienia są też grający w nim mieszkańcy Murowanej Gośliny, Poznania i sąsiednich gmin. Widowisko rozpoczyna się zawsze po zachodzie słońca. Wykorzystywane są w nim nowoczesne techniki dźwiękowe, oświetleniowe i multimedialne.

Jednak to wartość historyczna wydarzenia wzbudza największe emocje. Spektakl „Orzeł i Krzyż- Niepodległa” jest podróżą w czasie. Nawiązuje między innymi do legendy o trzech braciach Lechu, Czechu i Rusie. Przedstawia też chrzest Polski, wydarzenia z okresu II wojny światowej, powstanie Solidarności, Poznański Czerwiec 1956. Nawiązuje też do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Może być także lekcją dla przyszłych pokoleń.

Widowisko „Orzeł i Krzyż” w sumie obejrzało kilka tysięcy osób.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 15.07.2018, GODZ. 18:30