W Tarnowie Podgórnym powstanie Zespół Szkół Technicznych. Wybuduje go gmina za 40 milionów złotych. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Poznaniu podpisano specjalne porozumienie, które pozwoli na rozpoczęcie budowy.

Kształcić się w niej będą przyszli magazynierzy, logistycy, i mechatronicy. W zespole szkół miałoby się uczyć jednocześnie 400 uczniów. Zaraz obok budynku mają powstać hala sportowa z widownią, zespół boisk oraz około 100 miejsc parkingowych. Lokalizacja nie jest przypadkowa - w Tarnowie Podgórnym mieszka 25 tysięcy ludzi, a pracuje dwa razy tyle.

Starosta poznański Jan Grabkowski oznajmił, że poprzez te podpisy powierzyli dzisiaj prowadzenie tej szkoły gminie. Ustawodawca powiedział, że szkoły ponadgimnazjalne kiedyś, a dzisiaj ponadpodstawowe, zawodowe i specjalne prowadzi powiat. Wójt dodał, że musieli, więc wyrazić zgodę gminie, aby mogli tę szkołę prowadzić. Muszą ją jeszcze wybudować.

Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka powiedział dla Teleskopu, że na dzisiaj są na tyle zdeterminowani, aby ponieść cały ten koszt związany z inwestycją i z prowadzeniem szkoły. Jednak pieniądze gminne do prowadzenia placówki nie wystarczą. W rzeczywistości wychodzi, że trzeba dokładać z własnego budżetu.

W sprawie podpisanego porozumienia gośćmi wieczornego programu będą wicestarosta poznański Tomasz Łubiński oraz wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. Więcej w programie „Temat Dnia” dzisiaj o 18:50.OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 08.08.2018, GODZ. 12:30