Słońca powinniśmy unikać m.in. ze względu na skórę. Co robić by nie narazić się na poparzenia, o tym mówiła dziś rano dr Magdalena Jałowska z Kliniki Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wakacje kojarzą się z opalaniem. Przy dzisiejszej wysokiej temperaturze trudno jest uciec przed słońcem. Należy stosować się do pewnych zasad. Powinniśmy unikać największego natężenia promieniowania UVB. W naszej szerokości geograficznej między godziną 10, a 16. Na plaży należy stosować kapelusze z dużym rondem, czapki z daszkiem, parasole i okulary przeciwsłoneczne.

Kremy z filtrami przeciwsłonecznymi powinno się nakładać ok. 20 – 30 minut przed wyjściem na słońce. Nie gwarantuje on całkowitej ochrony, ale ważne, aby aplikować go co 2 godziny. Przy wyborze kremu należy zwrócić uwagę, czy posiada filtry przeciw promieniowaniu zarówno UVB jak i UVA. Osoby mające powyżej 50 znamion na ciele powinny stosować kremy z najwyższym wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej SPF 50+.OBEJRZYJ CAŁY PROGRAM "WITAJ WIELKOPOLSKO!", 09.08.2018