W Poznaniu powstanie innowacyjny szpital dziecięcy. Komisja przetargowa wybrała firmę, która zajmie się budową. Zakończyła się dziś ocena ofert potencjalnych wykonawców.

Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka będzie kosztować blisko 376 milionów złotych. Firma WARBUD S.A. przedstawiła już harmonogram „dzień po dniu”. Oferta zawiera plan z dokładną wizualizacją postępu prac. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z programem, to szpital powstanie za 2,5 roku od momentu podpisania umowy.

Inwestor wybuduje nowoczesny szpital pediatryczny. W ramach umowy powstanie pierwszy w Wielkopolsce Szpitalny Oddział Ratunkowy. W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka będzie jeszcze potrzebny sprzęt medyczny i niemedyczny. Inwestor planuje ogłosić postępowanie w sprawie wyposażenia.

W 9 oddziałach do dyspozycji będą 354 sale jednoosobowe dla dzieci wraz z ich opiekunami. Znajdzie się tam też zespół poradni specjalistycznych. Cały kompleks zajmie 3 hektary, a sam siedmiokondygnacyjny budynek prawie 36 tysięcy metrów kwadratowych. Oddany do użytku zostanie parking na 425 samochodów. Powstaną też miejsca rekreacji. Przygotowany zostanie także transport zarówno na terenie placówki jak i do szpitala. Prace obejmą modernizację drogi dojazdowej, a dokładnie ul. A. Wrzoska.

Spółka Szpitale Wielkopolski zaznacza, że drugi wykonawca ma prawo odwołania się od wyniku przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. Ze względu na wysokość kosztów Prezes Urzędu Zamówień Publicznych musi sprawdzić postępowanie przed podpisaniem kontraktu.