Kolejny kontrowersyjny pomysł poznańskiej Galerii Miejskiej Arsenał. Tym razem placówka zaprosiła do siebie specjalistów od nocowania. Co to oznacza nie bardzo wiadomo, wiadomo za to, że zaproszona grupa w jednym ze swoich projektów odwoływała się do motywów seksu analnego, chorób wenerycznych i zabaw z fekaliami. Ich warsztaty będą finansowane z publicznych pieniędzy.

W Galerii Miejskiej „Arsenał" nowa propozycja - projekt „Bedtime", w którym udział ma wziąć grupa Coven Berlin. W Poznaniu ten kolektyw zdaniem wielu będzie promować patologie seksualne - chociażby takie jak zabawy z fekaliami. Kurator projektu nic złego w nim nie widzi. W repertuarze grupy Coven Berlin w poznańskiej instytucji kultury, pod okiem prezydenta Jacka Jaśkowiaka, za publiczne pieniądze, może się pojawić wiele. Dotychczasowe wyczyny dają do myślenia.

W Galerii Miejskiej „Arsenał” mieliśmy już także warsztaty z rewolucji. Pokazywano na nich narzędzia do aborcji. Obecny dyrektor, który nota bene mimo, że przegrał w konkursie to i tak został wybrany na szefa Arsenału, działania placówki komentuje krótko. Zdaniem wielu Galeria Miejska „Arsenał” budzi coraz większe kontrowersje.


OBEJRZYJ CAŁY TELESKOP, 09.08.2018, GODZ. 18:30